piątek, 1 stycznia 2016

Zapowiedzi na 2016 rok

Jako że pierwsze dni nowego roku to nie tylko podsumowania ale i plany przygotowałam dzisiaj zestawienie książek, które ukarzą się w następnych 12 miesiącach i na które z niecierpliwością czekam. Trzeba przyznać, ten rok zapowiada się niesamowicie i przede wszystkim zaczytanie! Oczywiście premier będzie o wiele więcej, jednak pokażę te, na które czekam najbardziej.Przewieszenie - Remigiusz Mróz
Premiera: 13 Stycznia
Wydawnictwo: Filia
Kontynuacja Ekspozycji, o której może w związku z kontynuacją coś niedługo przeczytacie na blogu! ;)

Szklany Miecz - Victoria Aveyard
Premiera: 17 lutego
Wydawnictwo: Moondrive
Kontynuacja Czerwonej Królowej, o której na blogu możecie przeczytać tutaj (klik)

Ugly Love - Colleen Hoover
Premiera: 18 Maja
Wydawnictwo: Otwarte
Po raz kolejny Hoover wkracza w polskim wydaniu. Niesamowicie czekam na tę pozycję, chociaż po cichu liczę, że w tym roku wyjdzie u nas również i Confess które czytałam w oryginale.

Pani Noc - Cassandra Clare
Premiera: Marzec
Wydawnictwo: MAG
Kolejna książka z Nocnymi Łowcami w roli głównej z tak okropnym tłumaczeniem, że aż nie można tego przemilczeć, gdyby chociaż to było odmienione... Lady Midnight, czy nie można było tego zostawić Damą Północy? Brzmiałoby tak z klasą a nie, Pani Noc z serii Mroczne Intrygi - The Dark Artifices, mam nadzieję, że wewnątrz tłumaczenie będzie bez zarzutu.

Rewizja - Remigiusz Mróz
Premiera: Marzec
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Chyłka powraca po raz 3! Nie wyobrażacie sobie jak bardzo jestem podekscytowana, dajcie marzec!Nevermore Otchłań. - Kelly Creagh
Premiera: 23 Marca
Wydawnictwo: Jaguar
Po kilku latach doczekałam się nareszcie kontynuacji tej serii i nie mogę się doczekać, co też ta autorka wymyśliła w tym tomie, biorąc pod uwagę jej zamiłowanie do okropnych zakończeń... Książkę wyda wydawnictwo Jaguar, dlatego okładka będzie z krukiem tak jak poprzednie części.

Inwazja na Tearling - Erika Johansen
Premiera: 30 Marca
Wydawnictwo: Galeria Książki
O poprzedniej części możecie poczytać tutaj (klik)

Korona - Kiera Cass
Premiera: Maj
Wydawnictwo: Jaguar
Teraz dla odróżnienia mogę ponarzekać na okładkę, po Następczyni, która była niesamowita The Crown wita nas, o tak...

The Song Rising - Samantha Shannon
Premiera: Listopad
Wydawnictwo: SQN
Nie mogę przeżyć, że za tą pozycją musimy czekać aż tak długo, ma być w sumie 7 tomów, ten jest dopiero 3! Będę starą babcią jak wyjdzie ostatni tom ;)


Everything, Everything - Nicola Yoon
Premiera: data nieznana
Wydawnictwo: Publicat
Wydawnictwo Publicat wykupiło prawa do tej książki. Sama mam ją w oryginale i chyba mogę polecić, recenzję znajdziecie na blogu już niedługo.Jeśli chodzi o filmy to listopad zaszczyci nas Fantastycznymi Zwierzętami i jak je znaleźć, czyli po raz kolejny przeniesiemy się do świata wykreowanego przez J. K. Rowling. Też czekacie?

Jeśli ktoś z Was oglądał pierwszy sezon Outlandera, to drugi zobaczymy już w kwietniu, jeśli nie oglądaliście ale czytaliście książki to wiecie co robić! Myślę, że to jeden z najlepszych seriali pod względem kostiumowym i przede wszystkim wiernie oddającym klimat i fabułę książki. 

Dla fanów Marvela - Daredevil powraca! Jest to zdecydowanie jeden z nielicznych seriali, które pochłonęły mnie do końca, dlatego z niecierpliwością wyczekuję nowych odcinków.

To byłby koniec, chociaż wiem, że premier już zapowiedzianych nie brakuje. Tutaj są tylko te, które sama będę oglądać i czytać. Dajcie koniecznie znać, na co Wy czekacie i czy w części możemy razem odliczać dni do premier! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konnichiwa drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za każde wejścia, a tym bardziej za komentarze. Jeśli masz chwilkę skomentuj, jeśli nie wiesz co napisać, to chętnie się dowiem co aktualnie czytasz i oczywiście co ciekawego polecasz! ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia