wtorek, 4 sierpnia 2015

Książkowe Tour De Pologne

Dzisiaj przychodzę do Was z czymś, czego jeszcze na blogu nie było! Zainspirowana sportowym wydarzeniem, a mianowicie Tour De Pologne które się ostatnio rozpoczęło, postanowiłam urządzić trasę jednej książce. W końcu książki też lubią podróżować a jeszcze bardziej lubią być czytane przez kilka osób. Tak więc pod nazwą Książkowe Tour De Pologne jedna powieść wyruszy w czytelniczą trasę po Polsce. 

Mam nadzieję, że będziecie chętni wziąć udział w tej zabawie, bo w końcu o tu tu chodzi. Zasady chyba są powszechnie znane: czytam książkę a później wysyłam ją do jednej osoby, kolejna osoba do następnej aż w końcu wróci ona do mnie (a przynajmniej mam taką nadzieję, z pocztą różnie bywa). 

Dlaczego warto wziąć udział w tej akcji? Aby dać książce więcej niż jedno życie i może zaoszczędzić? W końcu nie wszyscy kupują każdą pozycję, a to będzie okazja do zapoznania się z kolejną powieścią. Przynajmniej będziecie wiedzieć czy warto ją mieć na swojej półce ;) 

Oczywiście nie będę Was teraz zamęczać regułami, bo najpierw chcę się dowiedzieć, czy bylibyście chętni wziąć w tym udział. Chciałabym aby zgłosiło się kilka osób, przynajmniej będzie okazja żeby się poznać! 

Jaka książka poszłaby w trasę, to zależy także od Was. Osobiście myślałam nad nowością która swoją premierę będzie miała za tydzień w środę i mam tu na myśli Oddam Ci Słońce - Jandy Nelson. Książka nie tylko z piękną okładką ale także i bardzo dobrymi recenzjami. Myślę że fajnie byłoby dać szansę tej książce, ale jeśli macie jakieś ciekawe propozycje, dajcie znać no i przede wszystkim powiedzcie, czy wzięlibyście udział w tej zabawie. Uprzedzam tylko, że książka ta przechodząc z rąk do rąk będzie miała kilka warunków:
Dostaniesz książkę, podpisz się na okładce, a jeśli do tego spodoba Ci się jakiś cytat, zakreśl go zakreślaczem! Masz pod ręką kolorowe karteczki? Zaznacz stronę która zapadła Ci w pamięć! Musisz coś koniecznie powiedzieć? Napisz na marginesie. Wiem, że może to brzmi szalenie, ale chciałabym aby po tej książce było widać, że była czytana przez kilka osób, aby nosiła ślady swoich właścicieli i uczuć jakie wzbudziła w czytelniku. Co Wy na to? (Oczywiście ze wszystkim w granicach rozsądku ;)

Czekam na wasze zdanie i propozycje. Mam nadzieję, że ktokolwiek się zgłosi! ☺ 

1 komentarz:

  1. O tak bardzo chciałem przeczytać tą powieść, a taka akcja to skarb! Oczywiście wyrażam swoją chęć do wzięcia udział w akcji :)

    OdpowiedzUsuń

Konnichiwa drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za każde wejścia, a tym bardziej za komentarze. Jeśli masz chwilkę skomentuj, jeśli nie wiesz co napisać, to chętnie się dowiem co aktualnie czytasz i oczywiście co ciekawego polecasz! ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia