wtorek, 11 sierpnia 2015

Kilka kroków jak zakochać się w Paryżu (Mój Paryż moja miłość - Paulina Wnuk-Crepy)

via. rhiannejones.com
Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać życie w Paryżu? Wielkie marzenia, wielkie miasto, w którym można się poczuć jak na innej planecie. Nie trzeba uciekać aby przekonać się, jakie sekrety skrywa światowa stolica mody. Wystarczy przeczytać Mój Paryż, moja miłość, aby poczuć się jak Paryżanka. 

Wyobraźcie sobie, że teraz rzucacie wszytko, wsiadacie w samolot i lecicie na drugi kraniec świata. Już na samym starcie nasuwa się pytanie: czy masz wystarczająco dużo odwagi? Bohaterka tej książki, ale zarazem jej autorka zaryzykowała nie jedno i wysiadając na Paryskim lotnisku nawet się nie spodziewała, że jej życie może się tak potoczyć. Paulina małymi kroczkami wkracza w tajemnicze uliczki Paryża i zaczyna karierę w modelingu. Z czasem jednak odkrywa, że być może te miasto, jest właśnie jej miejscem na ziemi.

Paulina stworzyła książkę, po której chce się zobaczyć inny Paryż. Ten skryty po skorupą Luvru, wieży Eiffla i Sekwany. Po tej lekturze chce się zobaczyć na własne oczy, jak Paryż wygląda dla jego mieszkańców. 

Nie jest to zwykły przewodnik, jakich na sklepowych półkach nie brakuje. Jest to przewodnik jak zakochać się w Paryżu. Jeśli jednak myślicie, że w środku znajdziecie spis zabytków i godziny ich otwarcia to się mylicie. Znajdziecie w tej książce nie jeden przepis na dzień po parysku. Paulina zdradziła sekrety tego miasta. Sekrety znane tylko jego mieszkańcom. Jednak nie są to tylko suche fakty, ale także historia autorki i jej znajomych. 

Dzięki tej lekturze będziecie przygotowani na podróż Paryskim metrem, podczas której zobaczycie naprawdę niesamowite stacje. Będziecie wiedzieć, gdzie można kupić oryginalne pamiątki. Gdzie w przystępnych cenach kupić ubrania znanych projektantów. Lub gdzie zjeść prawdziwe Paryskie przysmaki. 

Jednak wśród tych wszystkich bardziej przewodnikowych rzeczy ukryta jest historia samej autorki. Miejscami można pomyśleć, że czytamy historię z jakiejś bajki, a czasami nie dowierzamy, że w Paryżu dzieją się takie rzeczy. Miłość po Parysku ale także i nieszczęście w wykonaniu francuzów da się znaleźć na kartach tej książki. 

Można by pomyśleć, że co takiego niesie ta książka, jednak na historii Pauliny można się wiele nauczyć. Ona wyjeżdżając w wieku 16 lat do ogromnej metropolii zaryzykowała wiele, jednak dzięki temu spełniła marzenie i to nie jedno. Ta książka uczy wielu rzeczy o nas samych, ale przede wszystkim sprawia, że chce się wsiąść do najbliższego samolotu i polecieć do Paryża. 

Mój Paryż moja miłość to przede wszystkim ciepła i lekka lektura idealna na wakacje. Dzięki temu, że patrzymy na Paryż oczami polki, dostajemy swego rodzaju porównanie naszych kultur, które potrafią niejednym zaskoczyć. Do tego dostajemy historię dziewczyny, która z pustym portfelem, ale głową pełną pomysłów rozpoczyna karierę w modelingu, aby zyskać coś o czym chyba sama nie marzyła. Ta książka to swego rodzaju lekcja, o odkrywaniu swojego miejsca na ziemi. 

Każdy miłośnik Paryża i Francji powinien mieć tę pozycję nie tylko na swojej półce ale także i w głowie. Jednak osoby które nigdy nie były w Paryżu, ale także nigdy się nim nie interesowały, znajdą w niej niesamowitą lekcję, a przy okazji przeniosą się do innego kraju choć na chwilę. Ta książka to wakacje podczas czytania ale także obowiązkowa rzecz, dla każdego kto do Paryża się wybiera. Wyruszając w podróż do tego miasta, na lotniskach powinien być wymóg, aby w walizce znajdował się jeden egzemplarz tej książki. Jednak po przeczytaniu tej historii, nie wiem czy chcielibyście wracać z tej podróży. Przepis jak zakochać się w Paryżu jak najbardziej sprawdzony. Zakalec z tego na pewno nie wyjdzie ;)

Ocena:
9/10

Wyzwania: 
+ 52 książki 
+ 1,7 cm (Przeczytam Tyle Ile Mam Wzrostu)

Za książkę dziękuję wydawnictwu Pascal. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Konnichiwa drogi czytelniku!
Bardzo dziękuję za każde wejścia, a tym bardziej za komentarze. Jeśli masz chwilkę skomentuj, jeśli nie wiesz co napisać, to chętnie się dowiem co aktualnie czytasz i oczywiście co ciekawego polecasz! ;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia